+ Απάντηση στο θέμα
Σελίδα 3 από 22 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 5 13 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 21 έως 30 από 212
    Snow Admin Northmeteo is infamous around these parts
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από [weathermaniac] Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι είμαι σίγουρος. εξάλλου στο Τέξας δεν θα ξαναχτυπήσει ο τυφώνας, οπότε όλα καλά. Το πρωινό ραν βάζει μέχρι και 882 mb σε μαξιμουμ ένταση, ενώ όταν μπαίνει στην ξηρά ο τυφώνας είναι ακόμα στα 900 mb. Απλά έπος, μακάρι να ήμουν εκεί.
    Nα πας για να το ζήσεις οκ συμφωνώ, και εγω μαζί σου, αλλα αμα εχεις περιουσίες και τέτοια δεν ειναι και οτι καλύτερο. Δηλαδή μου λες οτι θες να μεινεις μονιμα εκει να βρεις δουλεια να κανεις οικογενεια, και να ερθει ο τυφωνας να στα διαλύσει ολα και να μεινεις στο δρομο ή έστω να σου καταστρέψει την περιουσία. Οκ και εγω πες ειμαι τρελος αλλα η γυναικα και τα παιδια τι σου φταινε Όλα τα παράκτια μέρη εχουν αυτον τον φοβο, αν εισαι λιγο παραμέσα δεν εχεις θέμα, αφου εξασθενούν οι τυφώνες. Πάντως και η Ιρμα μαλλον προς Νεα Υόρκη θα κινηθεί απο οτι φαινεται, ας ελπίσουμε να μην βγει τοσο δυνατή οσο φαινεται τώρα.

Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Oak Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν του περναει του ευρωπαιου με τιποτα. Τελικα να δειτε που θα πεσει μεσα, ισως οχι στην εκταση που δειχνει αυτη τη στιγμη αλλα σε γενικες γραμμες τη διαταξη θα την πιασει. Το ευρωπαικο δεν ειναι τζιφος να δειχνει ο,τι να ναι, κατα την προσωπικη μου αποψη. Ηδη και ο τζιφος μπαλατζαρει. Το κακο ειναι οτι αν συμβουν ετσι τα πραγματα το accu τουλαχιστον για τον πρωτο μηνα του φθινοπωρου θα ειναι απολυτως ορθο.
    Αν βγει αυτο το χαμηλό

Που απο οτι φαινεται και εδω οι πιθανοτητες ειναι πανω απο 70-80% να βγει

Εμεις δεν γλιτώνουμε μια θερμή έξαρση μεσα στο 2ο δεκαήμερο. Τουλάχιστον ας βγει κανα τραφάκι ή καμια λίμνη νωρίτερα μπας και δουμε τιποτα γιατι το βλεπω ο Σεπτεμβρης να βγαινει με κουλούρα στο τέλος οπως το παει...

Senior Member Vaggelisperaia is on a distinguished road
    Περιοχή
    Περαια
    Παλικάρια καλό μήνα! !
    Αντέ Σεπτέμβρης Οκτώβρης και να μπει ο Νοέμβριος να δούμε τι θα μας επιφυλάσσει το MENU...

Senior Member Oak is on a distinguished road
    Περιοχή
    Vrilissia
    Νικο τι διαγραμμα ειναι αυτο που εβαλες? Ναι φαινεται οτι δεν το γλιτωνουμε το θερμο κυμα τον Σεπτεμβριο. Απιστευτη δυναμικη εχει φετος η ζεστη.

Senior Member analipsitasos is on a distinguished road
    Περιοχή
    thessaloniki
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Northmeteo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο σωστός δρόμος ποιος ειναι δηλαδή. Να μην ριξει σταγόνα όλο τον Σεπτέμβρη και να βγει 3 βαθμους πανω απο τα κλιματικά; Και να σπαταληθεί ενας ακομα σημαντικός μήνας για καταιγίδες, και να παει στον καιάδα; Τώρα άλλα πράγματα θέλουμε αλλα για να δουμε εχουμε ακομα καιρο για αλλαγες.
    Δεν εχει να κανει με τον χειμωνα αυτο που γραφω. Δεν μου αρεσουν οι βροχες απλα,οπως και το φθινοπωρο φυσικα. Οσο περισσοτερο αργει να ερθει το φθινοπωρο,τοσο το καλυτερο. Κι αν δεν ερθει και καθολου και στη θεση του εχουμε ανοιξη το επομενο διμηνο (που οκτωβρη ξεκινα το φθινοπωρο ακομα κι εδω,ο σεπτεμβρης ειναι καλοκαιρινος μηνας) ακομα κακυτερα

Senior Member [weathermaniac] is on a distinguished road
    Περιοχή
    Λάρισα[85μ]-Γιάννενα[519μ]
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Northmeteo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Nα πας για να το ζήσεις οκ συμφωνώ, και εγω μαζί σου, αλλα αμα εχεις περιουσίες και τέτοια δεν ειναι και οτι καλύτερο. Δηλαδή μου λες οτι θες να μεινεις μονιμα εκει να βρεις δουλεια να κανεις οικογενεια, και να ερθει ο τυφωνας να στα διαλύσει ολα και να μεινεις στο δρομο ή έστω να σου καταστρέψει την περιουσία. Οκ και εγω πες ειμαι τρελος αλλα η γυναικα και τα παιδια τι σου φταινε Όλα τα παράκτια μέρη εχουν αυτον τον φοβο, αν εισαι λιγο παραμέσα δεν εχεις θέμα, αφου εξασθενούν οι τυφώνες. Πάντως και η Ιρμα μαλλον προς Νεα Υόρκη θα κινηθεί απο οτι φαινεται, ας ελπίσουμε να μην βγει τοσο δυνατή οσο φαινεται τώρα.
    Τότε δεν θα έχω γυναίκα και παιδιά απλά Νίκο,ή αν βρω, θα πρέπει να είναι το ίδιο παλαβή.
    Καλά Χριστούγεννα δηλαδή

Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Oak Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νικο τι διαγραμμα ειναι αυτο που εβαλες? Ναι φαινεται οτι δεν το γλιτωνουμε το θερμο κυμα τον Σεπτεμβριο. Απιστευτη δυναμικη εχει φετος η ζεστη.
    Διάγραμμα πιέσεων Αγγλίας, που δειχνει οτι η φαση κλειδωσε για χαμηλο εκει με οτι αυτο συνεπάγεται για εμας.

Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Vaggelisperaia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παλικάρια καλό μήνα! !
    Αντέ Σεπτέμβρης Οκτώβρης και να μπει ο Νοέμβριος να δούμε τι θα μας επιφυλάσσει το MENU...
    Άντε Βαγγέλη σιγα σιγα να μπαίνουμε στα κόλπα. Αυτους τους 2 μηνες βεβαια δεν εχει κατι εκτος και αν το ριξει σε κανα βουνο και παμε να το πιάσουμε, όπως εγινε πολλες φορες στο παρελθόν...

Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από analipsitasos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν εχει να κανει με τον χειμωνα αυτο που γραφω. Δεν μου αρεσουν οι βροχες απλα,οπως και το φθινοπωρο φυσικα. Οσο περισσοτερο αργει να ερθει το φθινοπωρο,τοσο το καλυτερο. Κι αν δεν ερθει και καθολου και στη θεση του εχουμε ανοιξη το επομενο διμηνο (που οκτωβρη ξεκινα το φθινοπωρο ακομα κι εδω,ο σεπτεμβρης ειναι καλοκαιρινος μηνας) ακομα κακυτερα
    Ε εντάξει τότε το βλέπεις απο άλλη σκοπιά εσυ, μόνο που ο καιρος δεν ειναι μονά ζυγά, οπότε χρειάζεται η εναλλαγη των εποχών, βεβαια τα τελευταία χρονια και αυτο γινεται δυσεύρευτο. Πολυ φοβάμαι οτι και φετος θα παμε απο τα 30αρια στα 15αρια μεσα σε λιγες εβδομάδες, γιατι αμα συνεχιστεί αυτη η κυκλοφορία εκει θα οδηγήσει αργά ή γρήγορα...

Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από [weathermaniac] Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τότε δεν θα έχω γυναίκα και παιδιά απλά Νίκο,ή αν βρω, θα πρέπει να είναι το ίδιο παλαβή.
    Καλά Χριστούγεννα δηλαδή
    Χαχαχα μονο έτσι σώζεσαι αλλιως θα έχει να τραβήξει τα πάνδεινα με εμας τους τρελλους που θα μπλεξουν

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας