+ Απάντηση στο θέμα
Σελίδα 15 από 20 ΠρώτηΠρώτη ... 5 13 14 15 16 17 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 141 έως 150 από 192
    Member Tasos rant is on a distinguished road
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Αν σ'αρεσει να κολλας και να θες κλιματιστικο τα μεσημερια μεσα σεπτεμβρη τοτε εισαι αξιος της μοιρας σου φιλε....ευτυχως η νυχτα εχει μεγαλωσει κατα πολυ και το σωνει καπως. Ευτυχως ηδη φαινεται να εγκλωβιζεται ψυχος τις επομενες μερες στην απω σηβηρια σε συνδυασμο με πυκνες χιονοπτωσεις και θερμοκρασιες εως και -10 βαθμους τοπικα αυτο ειναι καλο σημαδι για εμας!

Snow Admin Northmeteo is infamous around these parts
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Επιεικώς τραγική και η σημερινή μέρα, με θερμοκρασίες να αγγιζουν και παλι τους 32-33 βαθμους αργα το μεσημέρι, και ο κλιματισμος να κρίνεται αναγκαίος λογω και της αυξημένης υγρασίας. Σχεδον 30 επιασα μεσα, αλλα δεν το ανοιξα για διαμαρτυρία...
    Το θεωρώ κατάντια να ανοιγω κλιματισμο μεσα Σεπτέμβρη, επειδη ο καιρος εχει βαλθει να μας τρελλάνει, και να καταντήσουμε Μεση Ανατολή. Λιγες μέρες έμειναν να φυγει οριστικά αυτο το χάλι, και να επανέρθουμε στα φυσιολογικά για την εποχή επίπεδα, μην νομιζετε οτι θα κανει κανα σοβαρο κρύο δηλαδη, απλα απο τα 35αρια θα πεσουμε στα 25αρια. Δυστυχώς βροχές δεν φαίνονται στο προσκήνιο, παλι ξεροβόρι θα φαμε οπως ολα δειχνουν, ισως το παλέψουμε να φαμε κανα βρεξιμο στο μετωπο παλι... Για ποια ανατολικά και νότια μιλάς Λευτέρη, εκει εξάλλου το καλοκαιρι πολλες τραβάει μέχρι μέσα Οκτώβρη, κυρίως Κρήτη, Δωδεκάνησα η σεζον πολλες φορες κλεινει στα τελη Οκτώβρη, που απλα η θερμοκρασια πεφτει σε πιο φθινοπωρινα επιπεδα και ερχονται και οι πρωτες βροχές. Εδώ στα βόρεια ειμαστε ηδη αρκετά πίσω, αφου το πρωτο φθινοπωρινο συστημα ακομα αγνοείται...

Senior Member Oak is on a distinguished road
    Περιοχή
    Vrilissia
    Να δουμε αν απο τις 20 και μετα θα επικρατησουν υψηλες πιεσεις στη δυτικη ευρωπη, πρωτη φορα μετα απο ΠΟΛΥ καιρο, αλλιως η αλλαγη του καιρου που διαφαινεται θα ειναι συντομη. Νικο εγω λεω χαρακτηριστικα οτι το ημερολογιο δεν λεει 14 Σεπτεμβριου, αλλα 45 του Αυγουστου.

Senior Member xionoflorina is on a distinguished road
    Περιοχή
    Φλώρινα
    Σήμερα φτάσαμε σχεδόν 30( 29.7). Και είχε μόνο +19 στα 850. Τώρα που θα φτάσει +24 στα 850 την Κυριακή και την Δευτέρα θα επιστρέψουμε πάλι στα τίμια 34ρια στα μέσα Σεπτέμβρη. Πάντως τα διαγράμματα υετού είναι δράμα, πάμε για Σεπτέμβριο με μηδενικό υετό.
    Τουλάχιστον ρε γαμώτο να ξεπληρωθεί κάπου αυτό, να βγει ένας Νοέμβρης με 150μμ
    ΠΟΛΛΑ ΧΙΟΝΙΑ ΝΟΕΜΒΡΗ-ΓΕΝΑΡΗ.ΑΤΕΛΕΙΩΤΑ ΜΕΙΟΝ ΔΕΚΕΜΒΡΗ-ΓΕΝΑΡΗ

Member Aragorn is on a distinguished road
    Περιοχή
    Kalamaria
    Παει περιπατο η περιβοητη πτωση της θερμοκρασιας... Γελανε και τα τσιμεντα!!!!!!

Φετος την βλεπω την δουλεια θα ψαχνουμε τις κρυες μερες τον χειμωνα με τα κυαλια!!!! Τασο βλεπω να την βγαζεις λαδι!!!!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Aragorn : 14-09-17 στις 20:55

Member Aragorn is on a distinguished road
    Περιοχή
    Kalamaria
    Το 10ποντο που εριξε τον χειμωνα και τα κρυα που εκανε, μου φαινεται οτι θα τα πληρωσουμε πολυ ακριβα φετος!!!!!

Senior Member [weathermaniac] is on a distinguished road
    Περιοχή
    Λάρισα[85μ]-Γιάννενα[519μ]
    Ευτυχώς που έχω εξεταστική, αλλιώς πραγματικά η βαρετοκαιρία θα μου είχε προκαλέσει κατάθλιψη. Τώρα απλά δεν την σκέφτομαι, μιας, και αν είχε καταιγίδες, θα αντιμετώπιζα πρόβλημα στο διάβασμά μου[ Δηλαδή ακριβώς το αντίθετο πρόβλημα με αυτό που έχουν οι άλλοι. χαχαχα]
    τα βραδινά τρεξίματα γενικά είναι καλά. Αλλά μέχρι εκεί.

Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ε θα πέσει ρε η θερμοκρασία αλλα δεν θα παμε και στα 15άρια, αν και θα έπρεπε εδω που τα λεμε για να ισορροπήσει λιγο το πράγμα. Βλεπεις το 12αρι που λιγο τα μαζεψε

Aλλα ο Ευρωπαιος δειχνει τον σωστο δρόμο, όχι μονο για δροσιές αλλα και για βροχές.....

Με Ευρωπαιο πεφτουμε στα 15αρια που ειπα και πριν, χαχα, μια φθινοπωρινη version της Μέδουσας ειναι αυτή και ας ελπισουμε να βγει γιατι τωρα την χρειαζόμαστε...

Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από [weathermaniac] Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευτυχώς που έχω εξεταστική, αλλιώς πραγματικά η βαρετοκαιρία θα μου είχε προκαλέσει κατάθλιψη. Τώρα απλά δεν την σκέφτομαι, μιας, και αν είχε καταιγίδες, θα αντιμετώπιζα πρόβλημα στο διάβασμά μου[ Δηλαδή ακριβώς το αντίθετο πρόβλημα με αυτό που έχουν οι άλλοι. χαχαχα]
    τα βραδινά τρεξίματα γενικά είναι καλά. Αλλά μέχρι εκεί.
    Χαχα ε δεν μπορεις να τα εχεις ολα. Αμα εχεις διαβασμα μια χαρα σε παει ο καιρος, αλλιως ειναι δυσκολα να συγκεντρωθεις, τα περασα και εγω, την μερα που εδινα διπλωματικη 3-4 καταιγιδες μου εκανε ο καιρός χαχα. Ευτυχως την ειχα ηδη ετοιμη και εριχνα τις τελευταίες πινελιές.

Senior Member orestis333 is on a distinguished road
    Περιοχή
    ΙΩΝΙΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
    ελα χεστε τον τζιφο ο παιος ειναι οδηγος...

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας