+ Απάντηση στο θέμα
Σελίδα 3 από 34 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 5 13 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 21 έως 30 από 336
    Senior Member analipsitasos is on a distinguished road
    Περιοχή
    thessaloniki
    η πτώση της θερμοκρασίας στον τζίφο από τις 12 του μηνός,στο 6αρι κατέληξε να γίνει πτώση στις 17 του μηνός. 5 μέρες παράταση της ζέστης χαχαχα

Senior Member lefteris is on a distinguished road
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    38αρι η Ευκαρπία, 37 η Σίνδος, Παρανέστι στους 39,3 και έχει δρόμο ακόμα γιατί πιάνουν αργότερα τις μέγιστες.

Snow Admin Northmeteo is infamous around these parts
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από [weathermaniac] Εμφάνιση μηνυμάτων
    σιγά ρε συ και εμείς έτσι νιώθουμε όταν ακούμε τον Τάσο για καύσωνες, που δεν μπορώ να κάνω καμιά βόλτα με το ποδήλατο. Αλλά δεν ελέγχει κανείς τον καιρό, οπότε τίποτα δεν είναι άδικο
    προσωπικά αν είχα ένα συννεφάκι από πάνω μου και παντού είχε ήλιο δεν θα είχα πρόβλημα χεχε

Νίκο αυτό που ξέρω πάντως είναι ότι όσες κακοκαιρίες και να κάνει, εγώ πάντα εκεί θα παραμείνω, και πιστεύω ότι ακόμα και εσύ μπορεί να άλλαζες στρατόπαιδιο, ή όχι? Πάντως εγω από παιδάκι,πήγαινα εκδρομές, μόνο επειδή ήξερα ότι θα είχε κακό καιρό ότε και θα έβλεπα πολλά νέφη από την διαδρομή με το αυτοκίνητο , χτυπημένος από μικρός στο κεφάλι χαχα
    Χαχα πλάκα κάνεις, εγώ οταν παει πανω απο 28-29 βαθμους υποφέρω ρε... Τα βράδια λαγοκοιμάμαι αφου αναγκάζομαι να εχω αναμμένα κλιματιστικά που δεν τα θέλω καθόλου. Για αυτο το μισώ το καλοκαίρι για αυτους τους λόγους συν οτι δεν μπορείς να κυκλοφορήσεις αφου γινεσαι μούσκεμα στο λεπτο, παλια δεν ηταν έτσι τα πράγματα, ερχόνταν τα καλοκαίρι και χαιρόσουν, γιατι δεν ειχε αυτα τα αίσχη, έκανε κάποιες ζέστες αλλα σε φυσιολογικά πλαίσια, μιλάω για δεκαετία 90 που την έζησα και ήμουν όλη την μέρα έξω. Τώρα τα καλοκαίρια είναι ή του ύψους ή του βάθους, 4 καλοκαίρια τα περάσαμε στον αφρό φέτος ηρθε η σειρά μας, απο την άλλη παλι καλά ειμαστε σε σύγκριση με την Δ. Μεσόγειο που τα +25 εχουν γινει καθημερινότητα. Τι να κάνουμε χοντρά χοντρά ένας μήνας έφυγε, μετά οτι και να γινει τις νύχτες δροσίζει...

Senior Member xionoflorina is on a distinguished road
    Περιοχή
    Φλώρινα
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Northmeteo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χαχα πλάκα κάνεις, εγώ οταν παει πανω απο 28-29 βαθμους υποφέρω ρε... Τα βράδια λαγοκοιμάμαι αφου αναγκάζομαι να εχω αναμμένα κλιματιστικά που δεν τα θέλω καθόλου. Για αυτο το μισώ το καλοκαίρι για αυτους τους λόγους συν οτι δεν μπορείς να κυκλοφορήσεις αφου γινεσαι μούσκεμα στο λεπτο, παλια δεν ηταν έτσι τα πράγματα, ερχόνταν τα καλοκαίρι και χαιρόσουν, γιατι δεν ειχε αυτα τα αίσχη, έκανε κάποιες ζέστες αλλα σε φυσιολογικά πλαίσια, μιλάω για δεκαετία 90 που την έζησα και ήμουν όλη την μέρα έξω. Τώρα τα καλοκαίρια είναι ή του ύψους ή του βάθους, 4 καλοκαίρια τα περάσαμε στον αφρό φέτος ηρθε η σειρά μας, απο την άλλη παλι καλά ειμαστε σε σύγκριση με την Δ. Μεσόγειο που τα +25 εχουν γινει καθημερινότητα. Τι να κάνουμε χοντρά χοντρά ένας μήνας έφυγε, μετά οτι και να γινει τις νύχτες δροσίζει...
    Αυτη η περιβόητη πτωση ολο πισω παει. Στο τελος θα την φτασει Σεπτέμβρη μια και καλή. Μου αρέσει που ελεγα οτι μετα τον μεγαλο καυσωνα στις αρχες τι πιο ακραίο μπορει να κάνει? Και τελικα μας πιστολιασε ο Αύγουστος ακόμα χειροτερα σε διαρκεια και θα μας βγαλει την ψυχη
    ΠΟΛΛΑ ΧΙΟΝΙΑ ΝΟΕΜΒΡΗ-ΓΕΝΑΡΗ.ΑΤΕΛΕΙΩΤΑ ΜΕΙΟΝ ΔΕΚΕΜΒΡΗ-ΓΕΝΑΡΗ

Senior Member [weathermaniac] is on a distinguished road
    Περιοχή
    Λάρισα[85μ]-Γιάννενα[519μ]
    ένα ραν ήταν μόνο το 6αρι, από το χαμηλάκι τυφωνάκι στον Ατλαντικό που άλλαξε λίγο θέση. Αν δεν το δείξει το ούκμο δεν πρόκειται να βγει. Εξάλλου το 6ζ του τζίφου ήταν σαν τα χθεσινά τρεξίματα του ευρωπαίου, απλώς ο ευρωπάιος έβγαλε λίμνη 2 μέρες νρίτερα.

Senior Member orestis333 is on a distinguished road
    Περιοχή
    ΙΩΝΙΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Northmeteo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είσαι προδότης και ξεφτίλας αυτό έχω να πω Που παρακαλάς να καεί το πελεκούδι για να μην σου χαλάσει τις διακοπές, και δε σκέφτεσαι οτι αμα παει σε αυτο το μοτίβο ο Αυγουστος θα βγει +4 πάνω απο τα κλιματικά. Απο δω και πέρα πας στο απέναντι στρατόπεδο να ξέρεις μαζι με τον Τάσο και τους έταιρους καυσωνάκηδες.
    Για τους υπόλοιπους πάμε με αρχηγό τον Ευρωπαίο, που δινει φως στο τούνελ εστω και αν ειναι ετη μακριά:

O τζίφος βέβαια παει την αλλαγή ακόμα πιο κάτω:

Ο υποτροπικός δε λέει να ησυχάσει φέτος, την ειχα φοβηθεί την δουλειά απο νωρίς, απλα ο Ιούνης μας έριχνε στάχτη στα μάτια...

@pannarab Μην φοβάσαι ούτε Μέδουσες ούτε τίποτα τέτοιο δεν διαφένεται στο άμεσο μέλλον, δύσκολα βγάζει τέτοιες διαταρραχές αυτήν την περιοδο. Μια χαρά θα κάνεις τα μπανάκια σου και όλα...

Οχι θα παρακαλαω οταν παω εγω για μια εβδομαδα διακοπες για να χαρουνε λιγο τα μωρα μου την θαλασσα και το καλοκαιρι να ερχονται λιμνες και τυφωνες στην ελλαδα.συγνωμη αλλα δεν τρελαθηκα ακομα φιλε μου.και στο κατω κατω για μια βδομαδα μιλαμε.εδω καηκε το πελεκουδι ολο το καλοκαιρι στην μια βδομαδα ακομα θα κολησουμε?

Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από xionoflorina Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτη η περιβόητη πτωση ολο πισω παει. Στο τελος θα την φτασει Σεπτέμβρη μια και καλή. Μου αρέσει που ελεγα οτι μετα τον μεγαλο καυσωνα στις αρχες τι πιο ακραίο μπορει να κάνει? Και τελικα μας πιστολιασε ο Αύγουστος ακόμα χειροτερα σε διαρκεια και θα μας βγαλει την ψυχη
    Στο είχα πει τον Αύγουστο μην τον υποτιμάς ειναι σιγανό ποταμάκι, μπορεί να μην βγάζει εύκολα ρεκόρ, αλλα μπορει να το ξεσκίσει σε διάρκεια ζέστης όπως το 2012. Ήδη σήμερα η Πέλλα έγραψε το πρώτο 41άρι, με 41.2 βαθμούς μέγιστη, σε κανα μήνα θα μπει και επίσημα σταθμός εκεί, οπότε θα βλέπουμε ζωντανά τις συνθήκες, γύρω στους 39-40 πρέπει να είχαμε και στον κάμπο των Σερρών, οταν επανέρθει ο σταθμος θα δουμε την μέγιστη. Κατα τα άλλα μεσα στην πόλη όπως ειπα και χθες, τσιμπησε λιγο η θερμοκρασια ετσι τα δυτικά έγραψαν 37-38 βαθμούς, και στα ανατολικά όμως το 36άρι το είχαμε λόγω απουσίας αύρας, 38 έπιασαν τα Διαβατά, 37+ Αμπελόκηποι, Σίνδος, το κέντρο αντιστάθηκε κάπως με μόλις 34 βαθμούς, αφου εκει έβγαλε κάποια θαλάσσια αύρα, και στα προάστεια όμως Φίλυρο, Ωραιόκαστρο, Πανόραμα το 35άρι το έπιασαν. Μέσες άκρες αυτές θα ειναι οι θερμοκρασίες που θα βιώνουμε όλη την επόμενη εβδομάδα.

Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από orestis333 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οχι θα παρακαλαω οταν παω εγω για μια εβδομαδα διακοπες για να χαρουνε λιγο τα μωρα μου την θαλασσα και το καλοκαιρι να ερχονται λιμνες και τυφωνες στην ελλαδα.συγνωμη αλλα δεν τρελαθηκα ακομα φιλε μου.και στο κατω κατω για μια βδομαδα μιλαμε.εδω καηκε το πελεκουδι ολο το καλοκαιρι στην μια βδομαδα ακομα θα κολησουμε?
    Χαχα εμ δεν εισαι γνήσιος καιροτρελας τότε, αλλιώς θα τα θυσίαζες όλα. Εγώ αν πήγαινα διακοπές ουτε καν θα σκεφτόμουν τι καιρό θα κάνει, και Μέδουσα να ερχόνταν καλοδεχούμενη, σάμπως τα μπάνια θα μου χαλούσε ή θα έβρεχε 24 ωρες το 24ωρο... Οι θάλασσες εξάλλου δεν κρυώνουν με μια καταιγίδα. Εξάλλου αμα ήθελες να εχεις αυτο το προτέρημα να μην στα χαλάσει ο καιρός δεν θα πήγαινες Χαλκιδική αλλα θα την έβγάζες σε κάποιο νησί ειδικά Κυκλάδες, Κρήτη, Δωδεκάνησα που αυτή την περιοδο για να βγάλει σύννεφο εκεί πρέπει να γυρίσει η γη ανάποδα. Αλλα έτσι είναι τα θέλουμε όλα δικά μας και τις διακοπες μας να κάνουμε δίπλα στο σπίτι μας και ο καιρός να μην χαλάσει. Αλλα ίσως και να την σκαπουλάρεις φέτος με την γκίνια που μας δέρνει, δε βλέπω πριν τις 20 να αλλάζει κάτι... Αυτα τα χουνέρια τα ξέρω εγώ, πανε πισω οι λίμνες, βγαζει παρατάσεις ζέστης και άλλα τέτοια. Δεν πειράζει θα το αντέξομεν και αυτό, ας ειναι καλά τα κλιματιστικά, θελουμε δε θέλουμε θα τα υποστούμε... Μετα της Παναγίας αλλάζει και η ψυχολογία εξάλλου, αφου το καλοκαίρι ξεψυχάει όπως και να έχει. Ελπίζω μόνο μην μας κανει κανα κουλό ο Σεπτέμβρης όπως το 2015, κατα τα άλλα 27 και σήμερα...

Senior Member analipsitasos is on a distinguished road
    Περιοχή
    thessaloniki
    την άλλη παρασκευή από εκεί που περιμέναμε πτώση με αυτά που δίνει ο τζίφος θα περιμένουμε κανά ρεκόρ. επανεμφανίστηκαν τα 28αρια στο 12αρι

Senior Member thess-xioni is on a distinguished road
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ας εχει υγρασιες σαν τις σημεριβες κ μια χαρα θα περασει η βδομαδα νικο..εκεινο αρχη ιουλη με τις υγρασιες δν παλευεται....
    Thess-xioni

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας