+ Απάντηση στο θέμα
Σελίδα 62 από 62 ΠρώτηΠρώτη ... 12 52 60 61 62
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 611 έως 614 από 614
    Snow Admin Northmeteo is infamous around these parts
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Τελικά καλώς ενημερώθηκαν οι φίλοι μας οι Κρητικοί διότι το κυκλωνάκι(medicane) είχε άγριες διαθέσεις. 176 χιλιοστα στο Ασκυφου, 149 στα Φαλασαρνα, 100 στις Βρυσσες Χανίων, 98 στους Αγιους Πάντες, 88 στα Χανιά, 82 στον Δρυμό Σαμαριάς, 78 στο Ρέθυμνο, και η λίστα δεν έχει τελειωμό αφου εκτός απο τα πολύ νότια τμήματα, όλες οι υπόλοιπες περιοχές βάλαν καλό νερό. Καιρός ηταν να ξεδιψάσουν και εκεί οι άνθρωποι, αν και δεν ξέρω κατα ποσο απορροφήθηκε ολο αυτο το νερό έτσι πως έπεσε, αλλα όπως και να χει ηταν μια ανάσα.

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από analipsitasos Εμφάνιση μηνυμάτων
    στρατο ειμαι εκει.
    Σε περιπτωσεις σαν του 2012 που ειπεκι ο ορεστης αναφερομουν
    Αυτές τις περιπτώσεις καλό ειναι να τις ξεχάσετε, ειναι εξαιρέσεις στον κανόνα, άσχετο που τα τελευταία χρόνια παει να γινει κανόνας αυτη η κατάσταση. Βέβαια εσυ ελπίζεις να ασπρίσεις με κάθε τρόπο, αλλα να ζητάς καταστάσεις 2012 ειναι το λιγότερο αηδία. Σκοπός ειναι φέτος να σπάσει η 11ετία, και για αυτό θα πρέπει να προσβλέπουμε όλοι, απο το να βάλω εγώ 10ποντο και να χει βροχή το κέντρο, προτιμώ να μην δω τίποτα, ή αλλιως να ριξει ενα 40ποντο παντού, και ας εχω εδώ λιγότερο.

Senior Member orestis333 is on a distinguished road
    Περιοχή
    ΙΩΝΙΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
    υετος ουτε για δειγμα για 10 μερες τουλαχιστον.ε ναι μπαινει ο νοεμβρης...καποτε λεγαμε νοεμβρης ο πιο βροχερος μηνας του ετους τωρα λεμε νοεμβρης ο τζουφιος μηνας του χρονου.

---------- Post added at 22:22 ---------- Previous post was at 22:19 ----------

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Northmeteo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικά καλώς ενημερώθηκαν οι φίλοι μας οι Κρητικοί διότι το κυκλωνάκι(medicane) είχε άγριες διαθέσεις. 176 χιλιοστα στο Ασκυφου, 149 στα Φαλασαρνα, 100 στις Βρυσσες Χανίων, 98 στους Αγιους Πάντες, 88 στα Χανιά, 82 στον Δρυμό Σαμαριάς, 78 στο Ρέθυμνο, και η λίστα δεν έχει τελειωμό αφου εκτός απο τα πολύ νότια τμήματα, όλες οι υπόλοιπες περιοχές βάλαν καλό νερό. Καιρός ηταν να ξεδιψάσουν και εκεί οι άνθρωποι, αν και δεν ξέρω κατα ποσο απορροφήθηκε ολο αυτο το νερό έτσι πως έπεσε, αλλα όπως και να χει ηταν μια ανάσα.

Αυτές τις περιπτώσεις καλό ειναι να τις ξεχάσετε, ειναι εξαιρέσεις στον κανόνα, άσχετο που τα τελευταία χρόνια παει να γινει κανόνας αυτη η κατάσταση. Βέβαια εσυ ελπίζεις να ασπρίσεις με κάθε τρόπο, αλλα να ζητάς καταστάσεις 2012 ειναι το λιγότερο αηδία. Σκοπός ειναι φέτος να σπάσει η 11ετία, και για αυτό θα πρέπει να προσβλέπουμε όλοι, απο το να βάλω εγώ 10ποντο και να χει βροχή το κέντρο, προτιμώ να μην δω τίποτα, ή αλλιως να ριξει ενα 40ποντο παντού, και ας εχω εδώ λιγότερο.

και ποιος ειπε να κανει φασεις σαν το 2012 ρε?παραδειγμα ειπαμε και ειπε ο τασος οτι αν κατσει παλι κανα κουλο σαν το 2012 και γενικα αυτα τα κουλα των τελευταιων ετων με ανατολικους και μαλακιες στην σινδο εχει πιθανοτητες να δεις κατι.εννοειτε οτι θελουμε γενικο 40ποντο σε ολη την πολη να ασπρισει το ματι μας.

Snow Admin Northmeteo is infamous around these parts
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μιας που μιλάμε για τον επερχόμενο χειμώνα, ας δούμε λίγο την κατάσταση που επικρατεί αυτη την στιγμή. Η Αρκτική φλέγεται στην κυριολεξια:

Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  ANOM2m_mean_arctic.png
Εμφανίσεις:  52
Μέγεθος:  396,1 KB

To PV ειναι παρα πολυ αδύναμο μέχρι την στρατόσφαιρα, σε πρωτόγνωρα χαμηλά επίπεδα, ενώ δείτε το ψύχος που έχει συσσωρευτεί στην Σιβηρία:

Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  ANOM2m_mean_equir.png
Εμφανίσεις:  51
Μέγεθος:  367,4 KB

Η λογική λέει οτι όσο η θαλασσα πανω απο νορβηγια αγγλια (barents kara sea) εχει χαμηλη παγοκαλυψη (που ειναι ηδη σε πολυ χαμηλά επίπεδα) και η Σιβηρια μεγαλυτερη χιονοκαλυψη(και φέτος όπως ειπαμε έχει αυξημένη) τοτε εχει βρεθει οτι αυτο ευνοει αρνητικο ΑΟ τον χειμωνα αρα με βαση αυτα παμε για αρκετα αρνητικο ΑΟ τον χειμωνα αλλα φυσικα τίποτα δεν ειναι σιγουρο. Το θέμα όπως ειπα ειναι οτι ειναι θέμα χρόνου να σκάσει σοβαρή ψυχρή εισβολή κάπου στο βόρειο ημισφαίριο το αμέσως επόμενο διάστημα, και μένει να δούμε που και πότε θα γινει.
    Ορέστη ο Τάσος ξέρω πολύ καλά τι είπε, απλά σου λέω οτι ή θα παλέψουμε για το ολικό φέτος, και όχι τα ντεμι στα δυτικα και άλλες τέτοιες βλακείες, ή ας μην κάνει πουθενά τίποτα. Εκτός και αν αρκείστε με τα 5ποντα και τις βλακείες που κανει τα τελευταία χρόνια. Ο Νοέμβρης νταξει το εχουμε μαθει το τροπάριο, να εκανε μουνταδες και νοτιάδες, θα ηταν υπερπροσπάθεια, αφου τα έκανε εν μέρει ο Οκτώβρης. Δεν πειράζει ας μην κανει τιποτα μεχρι τα μέσα του μήνα, αρκει μετά να μπούμε στα κόλπα.

Senior Member vasil is on a distinguished road
    Περιοχή
    εδεσσα
    -4.8 απο τον σταθμο της εμυ η φλωρινα.

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία